Pożegnianie lata z dolnobrzeską Zetką

29 września 2018 r. uczniowie Zetki wraz z nauczycielką geografii Joanną Urbańską aktywnie pożegnali lato podczas rajdu organizowanego przez PTTK. Trasa prowadziła od miejscowości Niziny, przez Rezerwat Jodłowy, w którym jest chroniona jodła w jej północnym zasięgu. Podczas wędrówki można było zobaczyć między innymi pomnik przyrody-olbrzymi głaz narzutowy tzw. Głaz Roemera oraz krzyż pokutny z przełomu XV i XVI wieku, postawiony na miejscu morderstwa przez jego sprawcę. W Jodłowicach odbyły się rozgrywki sportowe oraz konkurs na temat 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Po krótkim odpoczynku i posileniu się kiełbaskami z grilla uczestnicy rajdu wyruszyli na zwiedzanie zagrody edukacyjnej „ Jodłowy Młyn” w Starym Dworze. Po starym młynie oprowadzał uczestników rajdu pan Jerzy Więcławski, który przez wiele lat gromadził tam bogatą kolekcję przedmiotów codziennego użytku, używanych w ubiegłych wiekach.

 

                         Joanna Urbańska

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34