Spotkanie z podróżnikiem

14 kwietnia 2023 r. odwiedził nas Tomasz Bonek – reportażysta, dokumentalista, autor książek, podróżnik. W trakcie podzielonego na dwie części spotkania opowiadał o swoich podróżach oraz historycznych książkach, których jest autorem. Pan Tomasz podkreślał swoją fascynację innymi kulturami oraz ludźmi, których spotykał na swoich podróżniczych szlakach. Mogliśmy posłuchać opowieści o podróżach do odległych krajów miedzy innymi do Etiopii, Kambodży czy na odległe Wyspy Wielkanocne.
Nasz gość jest autorem wielu książek – podróżniczych, biznesowych i historycznych.
Najbardziej przejmująca była opowieść o pracy nad książką „Chemia śmierci”, ponieważ dotyczyła podobozów pracy obozu Gross-Rosen mieszczących się na terenie Brzegu Dolnego. Niemcy budują tu ogromny zakład przemysłowy, który rozpoczyna produkcję śmiercionośnej broni. Książka opowiada o tajnym obozie i eksperymentach, o których wszyscy chcieliby zapomnieć. Pan Tomasz opowieść o pracy nad książką i gromadzeniu materiałów, wzbogacił dodatkowo o historię swojej rodziny, zachęcając nas tym samym do odkrycia historii naszych dziadków.

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34