Szkolne obchody Święta Niepodległości

Patriotyzm w czasach współczesnych – wystawa

 

„Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”

Cyprian Kamil Norwid

 

W tygodniu poprzedzającym szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie klas drugich liceum w Zespole Szkół Zawodowych przygotowali autorską wystawę  "Patriotyzm w czasach współczesnych". Na plakatach powstały skojarzenia związane  z postrzeganiem miłości do ojczyzny w czasach pokoju. Na tablicach pojawiły się takie hasła jak: symbole narodowe: hymn, flaga godło; obowiązki i prawa obywatelskie; znajomość historii i tradycji; udział w wyborach – powinność obywatelska; radość z sukcesów Polaków; wiedza o dokonaniach Polaków; poszanowanie innych kultur, narodów i religii.

Plakaty uczniów zaprezentowane zostały w formie wystawy na głównym korytarzu szkolnym i będą tam gościć do końca listopada.

 

Alicja Grochowska

 

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34