Kursy kwalifikacyjne i staże wakacyjne dla uczniów klas technikum i szkoły branżowej

Szanowni Państwo,

W dniach od 10 maja do 14 maja 2021 odbywać się będzie rekrutacja na kursy kwalifikacyjne i staże wakacyjne w ramach projektu „Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim- edycja 2” na rok szkolny 2020/21.  W rekrutacji mogą wziąć udział wszyscy uczniowie klas technikum (także z IVT) oraz młodociani pracownicy ze szkoły branżowej

W bieżącym roku szkolnym odbędą się następujące kursy:

  1. Operator wózka jezdniowego z napędem silnikowym oraz bezpieczną wymianą butli gazowej z egzaminem UDT (67godz)
  2. Inżynieria projektowania komputerowego CAD 2D i 3D(60 godz)
  3. Programowanie serwisów WWW (50 godz)

Wszystkie kursy będą realizowane w naszej szkole przez zewnętrzne firmy w trybie weekendowym i są dla naszych uczniów całkowicie bezpłatne.

Zgodnie z założeniami projektu każdy uczeń technikum, który chce wziąć udział w kursie powinien wziąć udział w stażu wakacyjnym. Młodociani pracownicy nie mogą brać udziału w stażach.

Każda osoba, która chce wziąć udział w tym roku szkolnym 2020/21 w kursie lub stażu wakacyjnym proszę o zapoznanie się z regulaminem i złożenie w sekretariacie szkoły do 14.05.2021 do godz 15.00 następujących dokumentów:

  1. Formularz zgłoszeniowy dla uczniów RKZ edycja 2
  2. Oświadczenie uczestnika o zapoznaniu się z regulaminem RKZ edycja 2

Puste druki można odebrać w sekretariacie szkoły lub pobrać ze strony w zakładce Rozwój Kształcenia Zawodowego edycja 2. Tam też znajduję się wszystkie regulaminy.

W razie pytań proszę o indywidualny kontakt

pozdrawiam

Agnieszka Świerkowska-Gembara (szkolny koordynator projektu)

PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ!

PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ!

 Z okazji Światowego Dnia Ziemi,

zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do  zapoznania się

z webinarium

na stronie www.lekcjezklimatem.pl

na której opublikowane zostały

wykłady i warsztaty dla młodzieży, przybliżające zagadnienia ochrony klimatu.

Materiały będą dostępne do czerwca br.

Szczególnie polecamy :

  • Wykład Katarzyny Jędrzejowskiej ”Adaptacja do zmian klimatu” ,
  • Wykłady Zbigniewa Bohdanowicza ”Jak ograniczyć zmiany klimatu?” i „Obecne konsekwencje zmiany klimatu oraz wizja świata w przyszłości”
  • Warsztat Jagny Niedzielskiej „Ekologia kulinarna/Zero Waste”

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dzisiaj (23 kwietnia) obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Zapytaliśmy naszych uczniów dlaczego lubią czytać książki, oto co odpowiedzieli:
KASIA: Lubię czytać książki, bo czytając odrywam się od rzeczywistości, uciekam w świat wyobraźni, marzeń. Staję się zupełnie inną osobą, mogę wcielić się w bohatera lektury, którą w danym momencie czytam. Utożsamiam się z nim, uczę się reakcji na różne zachowania i konsekwencji, które mogą z nich wyniknąć. Pozwala mi to na zmianę nastawienia do życia. Czytam, bo mogę poczuć się kimś zupełnie innym. Z każdą przeczytaną przeze mnie książka stałam się mądrzejsza o nowe doświadczenia, nowe słowa, zachowania. Czytam bo chcę i lubię! 
OLIWIA: Lubię czytać książki, bo potrafią one przenieść mnie w jednej chwili w magiczny świat, przekazują ogromną wiedzę i niosą ze sobą wiele pięknych, uczących refleksji. 
MARTYNA: Lubię czytać książki , bo są oderwaniem od szarej rzeczywistości i pomagają przenieść mi się w świat magii. 
JULKA: Lubię czytać książki bo: ~poszerzają moje horyzonty; ukształtowały mnie jako człowieka; czytanie jest dla mnie rozwijające; rozwijam z nimi moje zainteresowania; przyjemnie spędza mi się z nimi czas. ❤️
OLA: Lubię czytać książki, bo jak powiedział Umberto Eco „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”. 
Święto Książki i Praw Autorskich narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej. W ten dzień w 1616 roku zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Hugo - witamy Cię...

Witamy na pokładzie dolnobrzeskiej "Zetki" nowego członka naszej szkolnej społeczności.
Hugo, bo tak został nasz lew nazwany, będzie od teraz aktywnie wspierać nasze działania podczas kampanii rekrutacyjnej na nowy rok szkolny.
Nasz Hugo jest potomkiem słynnego lwa z dziedzińca dolnobrzeskiej "Zetki", który na początku lat 60-tych ubiegłego wieku został znaleziony w parku przez panią Elżbietę Ratajek a następnie postawiony na dziedzińcu szkoły. W latach 80-tych "ze starości" odpadła mu niestety lewa łapa. 🙁
Tak więc już prawie 60 lat nasz lew, swym dostojnym wizerunkiem, strzeże mury szkoły.
Natomiast obecny Hugo z "Zetki" został stworzony przez naszą uczennicę Karolinę Adriańską z klasy 3a LO. Uznanie Karolinko za Twój talent.
Hugo - witamy Cię z radością na naszym pokładzie...
PS. Proszę w miarę możliwości naszych najstarszych absolwentów o podsyłanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. archiwalnych zdjęć z naszym dostojnym lwem w tle... Chętnie je zamieścimy...
lew

Humanistyczne i językowe sukcesy uczniów "Zetki"

Jak co roku marzec, to doskonały czas na przegląd humanistycznych i językowych działań w dolnobrzeskiej „Zetce”.  A ostatnimi czasy wiele się tu dzieje. Uczniowie szkoły, mimo zdalnej nauki, nie odpuszczają i  angażują się w wiele konkursów, olimpiad historycznych, społecznych i językowych. Mimo to, iż nie sposób wymienić wszystkich wspaniałych aktywności młodzieży, warto skupić się na tych, które najbardziej cieszą sukcesami w ostatnim czasie i dają nadzieje, na kolejne triumfy.

Jeszcze pod koniec zeszłego roku odbył się „I Powiatowy Quiz Wiedzy o Stanie Wojennym”, w którym docenione zostały aż dwie nasze uczennice: 
II miejsce ex aequo zajęły: Wiktoria Studenna (2a LO) oraz Weronika Staszczyk (2a LO). Dziewczyny wykazały się szeroką wiedzą na temat historii Polski w XX wieku, szczególnie w okresie początku lat 80.  
W połowie marca odbył się konkurs dla osób zainteresowanych wiedzą o społeczeństwie. I tu kolejne sukcesy naszych uczniów: 
II miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych w „I Powiatowym Quizie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym” zajął uczeń klasy 2T – Jakub Majewski. Celem konkursu było szerzenie wiedzy na temat funkcjonowania władzy samorządowej, szczególnie tej powiatowej. 
Ale to nie koniec…. Uczniowie naszej szkoły sięgnęli wyżyn w konkursie historyczno-plastycznym na wykonanie pracy plastycznej „Konstytucja 3 Maja – 1791 rok”. 
I miejsce wśród szkół ponadpodstawowych zajęła uczennica klasy 2a LO – Dobrosława Madej, a II miejsce Dagmara Grynienko z klasy 1 Te.
W ostatni czwartek odbył się także „Powiatowy Konkurs Historyczny: Konstytucje w historii Polski”.  Zmagania sprawdzały wiedzę uczestników na temat historycznych dokumentów oraz obecnej ustawy zasadniczej. W konkursie tym startowało sześciu uczniów z naszej szkoły. Po trzech z technikum i liceum. Miło nam poinformować, że w tych zmaganiach III miejsce w kategorii klas ponadpodstawowych zajęła Weronika Staszczyk z klasy 2a LO.
Nie sposób też nie wspomnieć o wspaniałym sukcesie Michała Nowaczyka, ucznia klasy 2a LO, który zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie Językowym „Duży Poliglota”. Celem zmagań było pogłębienie zainteresowań filologicznych, rozwijanie kompetencji językowych. Michał zmagał się z tekstem konkursowym w języku angielskim i hiszpańskim!
Jak widzicie wiele się ostatnio humanistycznie i językowo w dolnobrzeskiej „Zetce” zadziało. To nie koniec, przed nami trzy miesiące wytężonej pracy, nie tylko na lekcjach, ale także w czasie dodatkowych projektów, czy zmagań konkursowych.
Tymczasem gratulujemy dotychczasowych sukcesów, zachęcamy do udziału w kolejnych działaniach i życzymy we wszystkim powodzenia!
A.Grochowska

Więcej artykułów…

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94; 
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35



Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34