+48 (71) 3195894,     e-mail:zsz.biuro@brzegdolny.pl

  • Home

Uwaga konkurs

Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołowie ogłasza konkurs  Fotograficzno-Ekologiczny

„CZTERY PORY ROKU W POWIECIE WOŁOWSKIM”

I CZĘŚĆ „ Jesień” – prace przyjmowane są do 10.12.2018 r. (termin oddania prac do pani Joanny Urbańskiej do 6.12.2018 r.)

II część „ Zima” termin oddania prac do 10.03.2019 r.

III część „Wiosna” termin oddania prac do 1.06.2019

IV część „Lato” termin oddania prac do 20.09.2019 r.

Prace powinny przedstawiać urokliwe krajobrazy i miejsca powiatu wołowskiego sfotografowane w danej porze roku, a  składane w formie wydruku w formacie 15x21 cm na papierze fotograficznym.  Każdy uczestnik może złożyć max. 2 zdjęcia. Osoby zainteresowane konkursem proszone są o zgłoszenie do pani Joanny Urbańskiej.

Drukuj

Nasi uczniowie w rolach głównych w VII Dolnośląskim Konkursie „Piosenka Zmieniająca Życie”

24 października br. odbył się VII Dolnośląski Konkurs „Piosenka Zmieniająca Życie”  w Lubiążu. Wydarzenie ma na celu prezentację piosenek o treściach związanych z pozytywną zmianą w życiu, promocję stylu życia wolnego od alkoholu, narkotyków  i przemocy, a także wytworzenie trwałych pozytywnych zmian wśród wykonawców oraz słuchaczy Konkursu. Tym razem Gościem specjalnym był raper Arci. Zespół Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym reprezentowali Aleksandra Sienkiewicz i Eryk Pieróg z zespołem w składzie Marta Siembida, Paweł Klimczak, Paweł Cepok (gościnnie). Aleksandra, przed jury oraz zebraną publicznością, zaprezentowała piosenkę „Nad przepaścią” (wyk. Bracia) i zajęła II miejsce, natomiast Eryk z zespołem wystąpili z autorskim utworem „Nadzieja” ,  za który otrzymali I miejsce. Dodatkowo Eryk Pieróg otrzymał od przewodniczącego jury nagrodę specjalną za napisany tekst do nagrodzonej piosenki. Brawo !!!            

                

Drukuj

Konkurs "Milczące lasy Azji"

     Ptaki w Azji Południowo-Wschodniej narażone są na wiele zagrożeń, zwłaszcza na utratę siedlisk i nielegalny handel dziką przyrodą. Indonezja jest  obszarem priorytetowym w zakresie ochrony środowiska w tej dziedzinie,  ponieważ  region ten znajduje się na pierwszym miejscu w Azji, a na drugim na świecie, pod względem największej liczby gatunków ptaków zagrożonych wyginięciem . Handlarze otwarcie sprzedają nielegalnie pułapki i ptaki chronione bez ponoszenia konsekwencji.

    5 października 2018 r. uczniowie klasy 1a LO dolnobrzeskiej Zetki: Kinga Bieder, Maksymilian Tlatlik oraz uczennica kl. 1b LO  Julia Magoń  wzięli udział w konkursie wiedzy pt. „Milczące lasy Azji”, który odbył się  w Afrykarium  wrocławskiego ZOO. Jego celem  było promowanie wśród uczniów zagadnień związanych z kryzysem ptaków śpiewających Azji Południowo- Wschodniej, metodami zaradczymi, kształtowaniem prawidłowych postaw ekologicznych i rozwijanie zainteresowań tymi tematami. Konkurs jest elementem kampanii pt. „MILCZĄCE LASY-KAMPANIA NA RZECZ PTAKÓW ŚPIEWAJĄCYCH AZJI 2018/2019”, której inicjatorem jest EAZA (Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów).Przy okazji konkursu uczniowie mogli dowiedzieć się wiele na temat Azji Płd.-Wsch. zwiedzić Afrykarium wraz z  niedostępnymi na co dzień pomieszczeniami, mogli przyjrzeć się  pracy  ZOO i uczestniczyć w karmieniu kotików.

   Choć tematyka ptaków śpiewających Azji Południowo-Wschodniej wydaje się bardzo odległa , a Ty nie podróżujesz zbyt daleko, możesz wesprzeć ochronę rodzimych ptaków. Zainstaluj koło swojego domu karmnik dla ptaków, budkę lęgową ,zatrzymaj kota w domu i zachęć, by rodzina, znajomi i sąsiedzi postępowali podobnie, ponieważ wypuszczanie kotów bez opieki jest w znacznej mierze odpowiedzialne za ginięcie  gatunków ptaków mieszkających w Polsce. Popularne obróżki z dzwoneczkami zmniejszają liczbę kocich zdobyczy o ok. 30 proc. O wiele skuteczniejszą metodą są kolorowe kryzy, przypominające wyglądem gumki aksamitki.

                                                                               Joanna Urbańska

Drukuj

Więcej artykułów…

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94;   (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 34