Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Becca Fitzpatrick - „Szeptem”

Becca Fitzpatrick „Szeptem”
Nora Gray jest przeciętną 16 latką, która wiedzie zwyczajne życie, mieszkając wraz z matką na peryferiach Coldwater, w osiemnastowiecznym domu osnutym mgłą.
             Jej świat wywraca się do góry nogami kiedy na lekcji biologii poznaje przystojnego chłopaka, od którego aż wieje tajemnicą – Patcha Cipriano. Od tej pory w jej życiu zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Nora mogłaby przysiąc, że ktoś czyha na jej życie, jest śledzona, jej najlepsza przyjaciółka  Vee zostaje napadnięta, a kloszardka, której dziewczyna oddaje swój płaszcz zostaje zabita.
Tyle pytań bez odpowiedzi spłynęło nagle na głowę młodej dziewczyny, tyle tajemnic, które chciałaby wyjaśnić. Dziewczyna czuje bez wątpienia, że powinna się bronić, ale przed kim?
Ciągłe zwroty akcji i nieoczekiwane wydarzenia sprawią, że nie będziecie mogli oderwać się od tej powieści. Jest to opowieść tak uniwersalna, że z pewnością spodoba się także
i starszym czytelnikom nie tylko nastolatkom.
 

Wenesa Połozowska
Martyna Krzyżanowska
Kl. 1b LO

Kerstin Gier "Czerwień rubinu"

Powieść "Czerwień rubinu" Kerstin Gier to pierwsza część "Trylogii czasu". Poleciła mi ją koleżanka, która  była nią zachwycona.
          Jest to opowieść o przenoszeniu się w czasie. Tę umiejętność posiada tylko 12 osób, każda z nich jest właścicielem tajemniczego kamienia szlachetnego.
Gwen - główna bohaterka, posiadaczka rubinu (stąd tytuł), jest ostatnią podróżniczką, na którą przywilej cofania się w czasie spadł bardzo niespodziewanie.
Powieść opowiada o ryzyku oraz niebezpieczeństwie, ale także o możliwościach jakie daje umiejętność przenoszenia się w przeszłość.
Polecam tę książkę, ponieważ zaskakuje wartką akcją. Autorka umiejętnie buduje napięcie, dzięki czemu nie można oderwać się od lektury.

Aleksandra Łozińska kl. Ia LO

Thomas Harris ”Czarna niedziela „

Thomas Harris ”Czarna niedziela „
 
Jeśli  ktoś zapytałby  , o czym jest „Czarna niedziela „ odpowiedziałbym, że o ludziach. Owszem, opowiada ona a zamachach terrorystycznych i śledztwie  ,ale tak naprawdę   są to sprawy drugorzędne.  Sednem  tej opowieści jest stan  psychiczny zarówno terrorystów, jak i ścigających ich ludzi, czasami gorszych od samych  bandytów.
    Świetna pozycja! Polecam czytelnikom spragnionych mocnych wrażeń, wartką akcją i napięciem ,które wzrasta z każdą kolejną przeczytaną stroną.

Konrad Włodarczyk kl. 4 TIE

Robert Ludlum „ Droga do Gandolfe”.

 Robert  Ludlum „ Droga do Gandolfe”.
To dopiero druga powieść R.Ludluma,  którą przeczytałem. Nie znam jego twórczości, więc nie  mogę porównać jej z innymi utworami. Chcę jednak powiedzieć, że bardzo dobrze bawiłem się podczas lektury. Książka  jest absurdalna ,zabawna ,nieźle napisana i w pewien sposób  przewiduje przyszłość. Polecam wszystkim, którzy lubią  powieści z wciągająca i zabawną fabułą.
  
                                     Konrad  Włodarczyk
                                                          Kl.4T

Stephen King „ Podpalaczka’

Stephen King „ Podpalaczka’
Po powieść Stephena Kinga „Podpalaczka” sięgnęłam mając zaledwie 13 lat. OD  tamtej pory jestem miłośniczką jego twórczości .Stephen  King jest dziś  niewątpliwie najpopularniejszym twórcą  horrorów.
      „Podpalaczka” to historia opowiadająca o grupie młodych studentów, którzy poddali się „niewinnemu” na pozór eksperymentowi medycznemu. Głównym bohaterom zostaje zaaplikowany środek powodujący nieodwracalne zmiany w przysadce mózgowej ; u  dwojga z nich – Andyego McGee oraz jego przyszłej żony Vicky  budzą  się zdolności parapsychiczne .
    Licząca zaledwie 445 stron  powieść  jest naprawdę ciekawa , mimo zbyt nużących, moim zdaniem, opisów niektórych sytuacji .Polecam je pasjonatom parapsychologicznych historii i miłośnikom powieści grozy.
                                                                                                                                      Alicja Łapka
                                                                                                                                          Kl.1 B LO                                                                                                             

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94