Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Cassandra Clare "Miasto kości"

Cassandra Clare "Miasto kości"

Po "Miasto kości" sięgnęłam za namową mojej przyjaciółki, która bardzo zachwalała tę książkę. Po przeczytaniu od razu sięgnęłam po pozostałe tomy i w niedługim czasie ta seria stała się moją ulubioną, zaraz obok |Harrego Pottera".
Główną bohaterką jest Claire Frey, zwykła nastolatka, mieszkająca z matką w Nowym Jorku. Ojciec, jak przekazała jej mama zginął w wypadku.
Jej najlepszym przyjacielem jest Simon, którego zna od kiedy sięga pamięcią. Wie, że zawsze może na nim polegać.
Jej życie diametralnie się zmienia, gdy pewnego dnia postanawia iść do klubu z Simonem. Tam poznaje trójkę Nocnych Łowców, pół ludzi, pół aniołów, łowców demonów. Jeden z nich o imieniu Jace pomaga Claire odkryć prawdę o jej pochodzeniu. Tego samego dnia matka dziewczyny zostaje porwana, a w jej domu czeka demon. Trójka nowych przyjaciół pomaga Claire odbić rodzicielkę. Podczas misji ratunkowej Claire odkrywa mroczne tajemnice związane
z Światem Cieni, Jacem, jej ojcem, a nawet sobą.
W tej książce bardzo podobał mi się lekki styl pisania, fabuła i świetnie wykreowane postacie. Znalazły się tam także ciekawe opisy i zabawne porównania. Utwór jest idealny dla fanów fantastyki. Pozwala oderwać się od rzeczywistości i zatracić się w tym pełnym różnych niezwykłych stworzeń świecie.

Julita Nadwodna kl. 1ALO

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94