Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Francine Rivers - "Znamię lwa"

                 Trylogię Francine Rivers pt. " Znamię lwa " odkryłam dzięki koleżance mojej mamy. Autorka obok doskonale odwzorowanego starożytnego Rzymu, umieściła wyjątkowych bohaterów: młodą chrześcijankę o imieniu Hadassa, która po upadku Jerozolimy trafia jako niewolnica do rzymskiego domu, Germanina o imieniu Atretes, który zostaje pojmany podczas walki i trafia na arenę, by walczyć jako gladiator, Julię i Markusa Walerianów - rodzeństwo pochodzące z bogatej, rzymskiej rodziny.
                Cała trylogia opowiada o początkach chrześcijaństwa, próżności Rzymu oraz o pięknej i trudnej miłości, pomiędzy chrześcijanką a rzymianinem. W tej trylogii świat rzymski okazuje się łudząco podobny do naszego współczesnego świata.
               Seria " Znamię lwa " dogłębnie poruszyła moje serce. Śmiało mogę powiedzieć, że były to najlepsze książki jakie kiedykolwiek przeczytałam.

Gorąco polecam!
Anna Brulińska
kl. 1a LO

Katherine Webb - " Dziedzictwo "

            Książka Katherine Webb " Dziedzictwo" to pełna tajemnic powieść, której akcja dzieje się współcześnie w posiadłości Storton Manor w Anglii. Po śmierci babki Erica i jej siostra Beth wracają do posiadłości, w której jako dziewczynki spędzały wakacje. Przeglądając rzeczy zmarłej Erica wspomina czasy dzieciństwa, znajduje listy prababki Caroline oraz jej zdjęcia z dzieckiem, którego nie umieszczono w drzewie genealogicznym rodziny oraz rozmyśla o tajemniczym zniknięciu kuzyna Henrego. Erica podejmuje próbę rozwikłania zagadki swoich przodków sprzed 100 lat.
           Kiedy przeszłość i teraźniejszość zaczynają się zbiegać Erica i Beth muszą stawić czoła dwóm straszliwym zdradom i dziedzictwu, jakie po sobie zostawiły.
          To powieść pełna magii i tajemniczości, rodzinnych sekretów i mrocznej przeszłości.
Polecam tę książkę z całego serca, gdyż trafia ona w najczulszy punkt każdego wrażliwego człowieka. Autorka dzięki pięknym opisom przenosi nas w strony południowej Anglii oraz wprowadza w tajemniczą atmosferę starego domu.
Sandra Witiak kl. 1a LO

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94