Tenisistki stołowe dolnobrzeskiej „Zetki” ponownie najlepsze...

W hali im. Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym odbył się w dniu 29.03.2023 finał wojewódzki dolnośląskiej Licealiady dziewcząt i chłopców w drużynowym tenisie stołowym. W zawodach tych mogło wystartować tylko po 8 zespołów dziewcząt i chłopców wyłonionych z dwustopniowych eliminacji powiatowych i strefowych. W tym gronie znalazła się żeńska reprezentacja dolnobrzeskiej „Zetki”, która w składzie: Elżbieta Kwiatkowska, Martyna Draczyńska oraz Julia Zaguła zajęła pierwsze w całych zawodach.
W drodze do zwycięstwa nasze zawodniczki najpierw pokonały w fazie eliminacyjnej ZSEM Legnica – 3:1, LO Kamienna Góra – 3:0 oraz ZST Kłodzko – 3:0. W fazie pucharowej pokonaliśmy po zaciętym meczu VI LO Wrocław – 3:2, by w finale odprawić z kwitkiem I LO z Kłodzka – 3:0.
Brawo dziewczyny. To kolejny tak wielki sukces naszych „Zetkowiczowych” sportowców na arenie Dolnego Śląska.
Już na początku czerwca w Limanowej (woj. małopolskie) odbędzie finał ogólnopolski z udziałem 16 mistrzów z każdego województwa. Mamy nadzieję, że i tam nasze dziewczęta będą zaliczane do wyróżniających się drużyn.