Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Praktyki we Włoszech

Grupa wyselekcjonowanych informatyków i teleinformatyków z klasy II oraz III technikum Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym wyjechała do Bolonii na praktyki zawodowe w ramach projektu Erasmus+.

Większość z nas pracowała w parach, część samodzielnie. Praktyki głównie obejmowały tworzenie grafik i stron internetowych dla firm. Bolonia jest bardzo malowniczym miastem, szczególnie w nocy. Największą atrakcją jest Due Torri, czyli Dwie Wieże w samym centrum miasta. W dawnym czasach mieszkańcy miasta stawiali je, aby pokazać swoją zamożność i przewagę nad innymi. Dzisiaj pozostały ostatnie dwie z kilkudziesięciu, z czego jedna jest krzywa.

Projekt obejmował dwie wycieczki zorganizowane – jedną do Wenecji, drugą do Florencji. Wenecja jest miastem w całości położonym na wodzie, przez co jedynym środkiem transportu są busy i taksówki wodne, gondole lub poruszanie się pieszo. Grupa między innymi zwiedziła plac św. Marka. Niektórym udało się wejść na dzwonnicę, z której widać panoramę miasta.Następnym miastem jakie odwiedzili praktykanci była Florencja – miejsce, w którym urodził się Dante Alighieri..
Praktykanci bardzo mile spędzili ten miesiąc, a co najważniejsze nauczyli się wartościowych umiejętności, które pomogą im  rozwinąć się w zawodzie. Zapoznali się z kulturą włoską, poznali nowe osoby z różnych zakątków świata. Z pewnością nie jeden z nich wróci kiedyś do Bolonii.


Karolina Cygan
Dominika Harwas
kl. III technikum informatycznego i teleinformatycznego
ZSZ w Brzegu Dolnym
 

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94