Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Udział w toku sprawy sądowej

W dniu 20 marca uczniowie klasy 2 LO "b" dolnobrzeskiej "Zetki" uczestniczyli w toku sprawy sądowej w sądzie karnym Sądu Rejonowego w Wołowie w charakterze widzów. Sprawa dotyczyła wypadku w ruchu drogowym ze skutkiem śmiertelnym.

Przed sprawą, jak i po jej zakończeniu uczniowie mieli okazję porozmawiać z sędzią prowadzącym sprawę. Dopytywali o rolę poszczególnych uczestników, stron sprawy, jak i ogólnie o system sądownictwa w Polsce i innych krajach Europy.

Spotkanie okazało się bardzo interesującą lekcją prawodawstwa w praktyce.

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94