Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Z historią za pan brat…

W marcu, jak w garcu, mówi polskie porzekadło. Na mróz, czy na słote, dobrym rozwiązaniem może stać się udział w konkursach historycznych. W ostatnim czasie odbyło się ich w kilka i uczestniczyli w nich uczniowie dolnobrzeskiej Zetki.

Na początku marca miał miejsce  etap szkolny Powiatowego Konkursu Historycznego 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Postacie o doniosłym znaczeniu dla kształtowania polskiej tożsamości narodowej.  Wzieło w nim udział kilkunastu uczniów z klas 1 i 2 LO i Technikum. Do etapu powiatowego dostał się Mateusz Mendak z klasy 2 LO „b” oraz Eryk Pieróg z klasy 1 LO „a”. W poniedziałek 19 marca odbył się finał konkursu w Wołowie. W przyszłym tygodniu poznamy wyniki, a póki co, trzymamy kciuki za naszych uczniów.

            W czwartek 15 marca odbył się wojewódzki etap Olimpiady Solidarności, do którego dostali się uczniowie klasy 2 LO „b”: Aleksandra Grycz i Beniamin Lisowski. Konkurs propagował wiedzę dotyczącą działalności polskiej opozycji w okresie PRL-u. Po konkursie uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Centrum Historii Zajezdnia, prezentującego historie społeczną powojennego Wrocławia, w tym z okresem powstawania Solidarności w stolicy Dolnego Śląska.

Ponadto uczniowie naszej szkoły zgłosili swoje prace do konkursu plastyczno-historycznego: „W Hołdzie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej – w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości”.    W kwietniu poznamy wyniki tego konkursu.

Bardzo cieszy nas zaangażowanie uczniów i chęci w poszerzaniu wiedzy historycznej.
Tak trzymać młodzieży!
 
Alicja Grochowska

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94