Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Maraton Pisania Listów Amnesty International w Brzegu Dolnym

Zespół Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Miasta Brzeg Dolny i okolic do wzięcia udziału w XVIII edycji Maratonu Pisania Listów Amnesty International!

Czekamy na Was w dniu 8 grudnia, tj. w piątek w godzinach od 17:00 do 20:00 oraz w sobotę w godz. 12.00- 16.00 w ZSZ w Brzegu Dolnym, ul. 1-go Maja 1 A.

Maraton organizowany jest w Polsce po raz osiemnasty. W "Zetce" już po raz piąty!
W tym roku podczas Maratonu będziemy pisać listy w sprawie obrońców i obrończyń praw człowieka z 10 państw. To osoby, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia.
Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w zeszłym roku podjęto 4,6 mln akcji, w samej Polsce napisaliśmy ponad 356 000 listów. W tych listach znalazły się również nasze – napisaliśmy w Brzegu Dolnym 1085 listów.


Z roku na rok coraz więcej osób angażuje się w działalność na rzecz praw człowieka.

Dzięki przeprowadzonym akcją doprowadziliśmy m.in. do uwolnienia Muhammada Bekzhanowa  z Uzbekistanu, który był jednym z najdłużej więzionych dziennikarzy na świecie, został uwolniony w lutym 2017 po 17 latach więzienia. Setki tysięcy osób napisało listy domagające się jego uwolnienia.

Przyjdź, napisz list i przyczyń się do walki o przestrzeganie praw człowieka!

Więcej informacji na temat Maratonu Pisania Listów, jego idei i celów można znaleźć na oficjalnej stronie Amnesty International Polska .
http://www.amnesty.org.pl/

 

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94