Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Pierwsze miejsce w konkursie „Razem Bezpieczniej”

22 listopada 2017 roku uczniowie klasy pierwszej branżowej w Brzegu Dolnym zajęli pierwsze miejsce w konkursie wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej”. Konkurs ten został przeprowadzony w Centrum Kształcenia i Wychowania w Oleśnicy już po raz XIX. Jego organizatorami są Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu oraz Dolnośląska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu.

 Uczestnikami XIX edycji konkursu było 8 drużyn  a sam konkurs składał się z dwóch części: pisemnej stanowiącej test wiedzy i zadania praktycznego składającego się z dwóch elementów. Pierwszy polegał na napisaniu wiersza na jeden z sześciu tematów, wśród których wymienić należy bezpieczeństwo seniorów, terroryzm, uzależnienia, Internet, bezpieczeństwo na drodze, prawa człowieka. Przedmiotem pracy plastycznej było wykonanie plakatu na wcześniej wylosowany temat.

Zwycięzcami rejonowego finału konkursu została drużyna reprezentująca Zespół Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym i  Hufca Pracy w Wołowie  w składzie : Dymitr Ciochoń, Mateusz Jackowski i Kamil Dziubiński.

Na duże uznanie zasługują również opiekunowie drużyny w osobach: Ewa Baszak - wychowawca HP w Wołowie oraz st.sierż. Marzena Pawlik KPP Wołów, którzy poprzez swoje zaangażowanie w przygotowanie młodzieży sprawili, że reprezentanci uczniowie stanęli na podium.

                                                                                          Anna Perekietka

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94