Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

TRWAJĄ PRZYGOTOWANIA DO KONKURSU WIEDZY O POLICJI „RAZEM BEZPIECZNIEJ”.

        W Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym najbliższe dni upływają pod znakiem przygotowań młodzieży z klasy pierwszej branżowej do konkursu wiedzy o Policji „Razem bezpieczniej”. Dnia 20. października b.r. z inicjatywy Hufca Pracy w Wołowie i współpracującej z naszą szkołą p. Ewą Baszak w klasie pierwszej branżowej odbyło się spotkanie z aspirantem sztabowym  Krzysztofem  Budzikiem z Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym. Podczas zajęć młodzież zapoznała się z gamą bezpiecznych zachowań, postawą w sytuacjach zagrożenia, odpowiedzialnością karną czynów. Szczególna uwaga została zwrócona na ustawę równościową i zjawiska dyskryminacji, rasizmu, ksenofobii czy homofobii. Projekcja filmu profilaktycznego pt. „Wracaj skąd przyszedłeś” nie wymagała komentarza. Odbył się również klasowy konkurs na temat wiedzy o Policji i wyłoniono czterech uczniów, którzy obecnie przygotowują się do konkursu regionalnego.
         Laureaci konkursu teraz pod opieką sierżant sztabowej Marzeny Pawlik i młodszego aspiranta Piotra Andrusyna z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie przyswajają wiedzę na temat Policji z  bloków tematycznych związanych z konkursem.  
Życzymy sukcesu i trzymamy kciuki.
                                                                                                  

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94