Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Dzień Głośnego Czytania

29 września (Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania) w ramach akcji „Duży czyta małemu” Zetkowicze – Emilia Andruszków, Nina Gałka , Martyna Pokora z p. Eweliną Grzelakowską  - odwiedzili najmłodsze  grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzegu Dolnym. Było to czytanie inne niż zwykle. Specjalnie na tą okazję wybrano pouczającą bajkę „O pracowitej królewnie”. Całe spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze. Dzieci zaciekawione przeczytanym utworem jeszcze długo zadawały pytania dotyczące poruszanych problemów, wydarzeń i bohaterów.

Celem akcji głośnego czytania  jest wyrobienie już u najmłodszych nawyku sięgania po książkę, rozwijania zainteresowań oraz właściwego wykorzystania wolnego czasu. Uczniowie z SP 1 zaprosili nas na kolejne wspólne, głośne czytanie.
 

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94