Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Zajęcia z robotyki w ramach projektu "Zawodowy Dolny Śląsk".

Uczniowie klas III i IV Technikum w zawodzie technik informatyk z Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnego w piątek 15.09.2017r uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Wrocławskiej. Na początku miało miejsce spotkanie z prodziekanem ds. studenckich i zaproszenie do studiowania na Politechnice Wrocławskiej. Następnie zajęcia, których tematem była budowa i sterowanie ruchem robota edukacyjnego. Zajęcia trwały tylko 6 godzin, w  czasie których uczniowie musieli poznać budowę robota, stworzyć dokumentację oraz samego robota, nauczyć się języka programowania do komunikacji z robotem, stworzyć algorytm sterowania ruchem robota, zaprogramować go, rozwiązać problemy z ruchem w ekstremalnych warunkach i przeprowadzić pokaz w formie zawodów sportowych. I to wszystko pod presją rywalizacji między zespołami, na które podzielona została drużyna z "Z"-tki. Wszystko to oczywiście pod nadzorem prowadzącej zajęcia sympatycznej Pani dr inż. Magdaleny Żuk i pod opieką nauczyciela przedmiotów informatycznych Pana Artur Nohr. Były nerwy, ale także "fun" podczas współzawodnictwa. Chcemy więcej takich zajęć, wykorzystania w praktyce programowania, którego uczymy się na lekcjach - mówili uczestnicy.


 

 

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94