Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Plaża, dzika plaża…. - Majowa wyprawa uczniów „Zetki” do Darłówka

„W dzień biały morze śpiewa, szepce i szeleści,
Samemu sobie jeno gwarząc opowieści.
Kto się w nie wsłucha, słyszy w jego dziwnym szumie
Dalekie, tajne głosy, których nie rozumie.”
L.     Staff,Wieści morza

Cztery majowe dni (22.05-25.05), pełne słońca , pisaku i nadmorskiej bryzy. Tak uczniów klas: 1 LO „a” i 1 LO „b” Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym spędzili radośnie ostatni czas. Młodzież pod opieką wychowawców: Adama Łyczko, Alicja Grochowskiej oraz Anny Jagieły, zakwaterowała się w domkach letniskowych w Darłówku, skąd zaledwie 50 metrów było od wspaniałej, rozległej plaży i ożywczego Bałtyku.

Pogoda dopisała, było dużo słońca i tylko przelotny deszcze, który nadawał wyprawie typowo polskiego klimatu. Spacery, wędrówki i relaks na plaży przeplatane były ze zwiedzaniem okolicznych atrakcji: Rozsuwanego mostu, Latarni Morskiej znajdującej się u ujścia Wieprzy, falochronu, portu. Nie obyło się również bez zajęć sportowych: na plaży i boisku, rekreacji na basenie, kręglach i bilardzie. Dla każdego, coś dobrego. Nikt na nudę i bezczynność nie narzekał. Szczególny nastrój panował podczas wieczorów.  Bardzo przyjemna była wspólna kontemplacja zachodu słońca, skrywającego się za widnokręgiem oraz  śpiewy i rozmowy przy ognisku.

Wycieczka dostarczyła wszystkim, zarówno uczniom, jak i nauczycielom pozytywnych przeżyć, wzbogaciła w wiedzę i pozostawiła niezapomniane wspomnienia. Do domu wszyscy powrócili wypoczęci, uśmiechnięci i gotowi do ostatnich edukacyjnych zmagań w tym roku szkolnym.
 

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94