Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dzisiaj (23 kwietnia) obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Zapytaliśmy naszych uczniów dlaczego lubią czytać książki, oto co odpowiedzieli:
KASIA: Lubię czytać książki, bo czytając odrywam się od rzeczywistości, uciekam w świat wyobraźni, marzeń. Staję się zupełnie inną osobą, mogę wcielić się w bohatera lektury, którą w danym momencie czytam. Utożsamiam się z nim, uczę się reakcji na różne zachowania i konsekwencji, które mogą z nich wyniknąć. Pozwala mi to na zmianę nastawienia do życia. Czytam, bo mogę poczuć się kimś zupełnie innym. Z każdą przeczytaną przeze mnie książka stałam się mądrzejsza o nowe doświadczenia, nowe słowa, zachowania. Czytam bo chcę i lubię! 
OLIWIA: Lubię czytać książki, bo potrafią one przenieść mnie w jednej chwili w magiczny świat, przekazują ogromną wiedzę i niosą ze sobą wiele pięknych, uczących refleksji. 
MARTYNA: Lubię czytać książki , bo są oderwaniem od szarej rzeczywistości i pomagają przenieść mi się w świat magii. 
JULKA: Lubię czytać książki bo: ~poszerzają moje horyzonty; ukształtowały mnie jako człowieka; czytanie jest dla mnie rozwijające; rozwijam z nimi moje zainteresowania; przyjemnie spędza mi się z nimi czas. ❤️
OLA: Lubię czytać książki, bo jak powiedział Umberto Eco „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”. 
Święto Książki i Praw Autorskich narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej. W ten dzień w 1616 roku zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94;   (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34