Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Graham Masterton - "Nocna Plaga"

 Graham Masterton - "Nocna Plaga".
  Nie dawno przeczytałam interesującą powieść brytyjskiego pisarza Grahama Mastertona pt. "Nocna Plaga". Jeżeli horrory i thrillery to serdecznie Wam ją polecam. 
 Jest to powieść o Pięciu Wojownikach Nocy, którzy podobnie jak ich przodkowie muszą zmierzyć się z wcielonym złem - Isabel Gowdie, przebudzoną służebnicą szatana. Wiedźma korzystając z usług Nosicieli rozprzestrzenia złowieszczą chorobę - Nocną Plagę, która zagraża życiu ludzkości. Wojownicy Nocy mają bardzo mało czasu, aby uratować świat przed Isabel Gowdie, tym bardziej, że już dwoje z nich zachorowało na Nocną Plagę.  Głównym bohaterem jest Stanley Eisner, który zostaje brutalnie zgwałcony przez tajemniczą postać w kapturze - sługę Isabel Gowdie i tym samym zarażony śmiertelną chorobą duszy. Moim zdaniem "Nocna Plaga", która jest 3 częścią cyklu pt. "Wojownicy Nocy" jest najlepiej napisaną i przemyślaną z całej serii, dlatego też polecam ją tym, którzy lubią czytać podobne historie. 
 

Agnieszka Poniszewska
kl. 1b LO

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94