Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Pamiętając o przeszłości – spektakl „Wallstrasse 13”

Dzień wczorajszy (tj. 7 marca), choć deszczowy, śmiało zaliczyć można do jednego ze znaczących dla kulturowego życia "Zetki". Klasy: 1 a i 1 b liceum wraz ze starszymi kolegami z 2 LO, pod opieką p. Alicji Grochowskiej, p. Anny Jagieły oraz p. Haliny Wojciechowskiej, miały możliwość zobaczyć spektakl pt. ''Wallstrasse 13''w  reż. Bente Kahan. Uczniowie zwiedzili również wystawę, znajdującą się w Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem.

Spektakl dotyczył życia codziennego społeczności żydowskiej we Wrocławiu, w trzech okresach: w dwudziestoleciu  międzywojennym, w czasie II wojny światowej i w okresie powojennym, z pamiętnym dla społeczności żydowskiej rokiem 1968. Sztukę  wzbogacono o bogaty materiał archiwalny, połączony z piękną oprawą muzyczną.
Po zwiedzeniu wystawy nie zabrakło też czasu na wspólną integrację oraz posiłek. Tego dnia udało nam się połączyć zdobywanie wiedzy, kontemplacje sztuki z przyjemnym spacerem po wrocławskim Rynku.
 
Sara Abramek, 1 „b” LOKontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94