Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Robert F. Barkowski - "Słowanie Połabscy. Dzieje zagłady"

              Książka przedstawia historię słowiańskich plemion zamieszkujących Połabie, czyli obszar między rzeką Łabą a Odrą. Historia naszych braci z zachodu była dość burzliwa. Obfitowała w wojny i grabieże praktycznie z każdym sąsiadem dookoła, ale i także między sobą. Jednak wojny to nie wszystko. Słowianie nie byli tylko butnymi dzikusami.                    
             Społeczeństwo było zdominowane przez klasę kapłańską, co oznaczało, że ich religia była dość dobrze rozwinięta w porównaniu do ich  monoteistycznych sąsiadów. 
W ich panteonie znajdowało się wielu Bogów. Jedną z ciekawostek jest fakt, iż niewiele brakowało by i Jezus znalazł się między ich Bogami. Ale żeby się dowiedzieć więcej musicie sami książkę przeczytać. Warto zapoznać się z tą mało znaną historią i poznać naszych prawdawnych braci z zachodu. 

Dawid Gębik

kl. 3T

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94