Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Maraton Pisania Listów – kolejny raz pobiliśmy rekord!

W dniach 6-10 grudnia, już po raz czwarty zorganizowano w Zespole Szkół Zawodowych  w Brzegu Dolnym Maraton Pisania Listów Amensty International.  Szkoła oraz mieszkańcy miasta włączają się w ogólnoświatową akcje, która już od siedemnastu lat propaguje prawa człowieka.  Dzięki tysiącom listów, kierowanym do władz poszczególnych państw, w których łamane są prawa człowieka, wpływamy na uwolnienie więźniów politycznych, więźniów sumienia, szerzenie wolności słowa, prasy oraz poprawienie warunków życia ludzi z krajów Trzeciego Świata.

W tym roku Amnesty Internationa przedstawiło jedenaście spraw, spośród których najwięcej emocji wzbudziły sprawy: prześladowanych osób z albinizmem z Malawi oraz młodego mężczyzny z Kamerunu, który został skazany na 10 lat więzienia za wysłanie smsowego żartu.
W dolnobrzeską inicjatywę włączyli się uczniowie, nauczyciele, absolwenci „Zetki”, a także Szkoła Podstawowa nr 1, Zespół Placówek Resocjalizacyjnych oraz Oddział Miejski PTTK „Rokita”. W sumie udało się napisać 1085 listów i pobić zeszłoroczny rekord (1047 listów).
 
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i zachęcamy do udziału w akcji, już w przyszłym roku.
 
Alicja Grochowska

 


Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94