Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Maraton Pisania Listów AI organizowany przez ZSZ w Brzegu Dolnym

Zespół Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Miasta Brzeg Dolny i okolic do wzięcia udziału w XVII edycji Maratonu Pisania Listów Amnesty International!


Czekamy na Was w dniu 9 grudnia, tj. w piątek w godzinach od 17:00 do 20:00 oraz w sobotę w godz. 11.00- 16.00 w ZSZ w Brzegu Dolnym, ul. 1-go Maja 1 A.

Maraton organizowany jest w Polsce po raz siedemnasty. W "Zetce" po raz czwarty.
Podczas XVI Maratonu Pisania Listów Amnesty International napisano łącznie 270 235 listów w całej Polsce, w tym ponad 1000 listów z ZSZ w Brzegu Dolnym!
Z roku na rok coraz więcej osób angażuje się w działalność na rzecz praw człowieka.
Dzięki zeszłorocznej akcji doprowadziliśmy m.in. do uwolnienia Alberta Woodfoxa, który spędził ponad 40 lat w więziennej izolatce w USA, uniewinnienia Yecenii Armenty z Meksyku, którą poddano torturom w celu wymuszenia zeznań, a Ministerstwo Sprawiedliwości, Praw Człowieka i Promocji Obywatelskości w Burkina Faso potwierdziło zobowiązanie rządu do zlikwidowania praktyki wczesnych i przymusowych małżeństw w kraju.

Przyjdź, napisz list i przyczyń się do walki o przestrzeganie praw człowieka!

Więcej informacji na temat Maratonu Pisania Listów, jego idei i celów można znaleźć na oficjalnej stronie Amnesty International Polska .
http://www.amnesty.org.pl/


Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94