Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Uniwersyteckie dysputy - Humaniści z „Zetki” na akademickim tropie

Uczniowie klasy 1 LO humanistyczno-dwujęzycznej mieli w ostatnim czasie okazję poczuć się, jak prawdziwi studenci. Uczestniczyli bowiem, wraz ze swoim wychowawcą- Alicją Grochowską, w wykładzie dotyczącym praw człowieka: „Od dyskryminacji do ludobójstwa”. Blok obejmował: prezentację na temat dyskryminacji, projekcje filmu "Niebieskoocy", dyskusję dotyczącą filmu oraz prezentacje na temat ludobójstwa. Przed wykładem i warsztatami  młodzież dolnobrzeskiej „Zetki” miała okazje prześledzić  wystawę poświeconą działalności „Solidarności” i stanowi wojennemu.

Obszerne zajęcia, przeprowadzone w  interesujący sposób przez doktorów i profesorów Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, bardzo spodobały się humanistom z ZSZ. W następnych miesiącach planowane są kolejne wyjazdy edukacyjne, wszystkie w ramach programu współpracy ZSZ w Brzegu Dolnym z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94