Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Narodowe Czytanie w Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym

Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza

w Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich.
Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa. Tegoroczna piąta edycja nawiązuje do ustanowionego przez Sejm i Senat RP roku Henryka Sienkiewicza. W 2016 roku przypada 170.rocznica urodzin i 100.rocznica śmierci pisarza. Honorowy patronat nad akcją Narodowego Czytania „Quo vadis” objęła para prezydencka.

          29.11.br.uczniowie klasy 1 b LO przez dwie godziny czytali wybrane fragmenty powieści koleżankom, kolegom i nauczycielom. Podczas czytania wyświetlano urywki filmu „Quo vadis” w reżyserii Jerzego Kawalerowicza z 2011 r.
Projekt przygotowali nauczyciele: Anna Jagieła i Jolanta Domalewska, oprawę sceniczną wykonali uczniowie kl.3 TiT Sebastian Zarzycki i Mateusz Kurczak, czytali: Sara Abramek, Ala Łapka, Mateusz Mendyk, Wenesa Połozowska, Ola Sienkiewicz i Ola Szmit.

więcej zdjęć w galerii

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94