Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

„Ku niepodległości”- 98 rocznica odzyskania niepodległości w ZSZ w Brzegu Dolnym

W środę, 9 października 2016 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym  odbyły się uroczyste Obchody Święta Niepodległości. Uczniowie klas pierwszych: liceum oraz klasy wielozawodowej pod opieką pani Jolanty Domalewskiej i  pani Alicji Grochowskiej, przygotowali dla całej szkoły krótką, pouczającą lekcję historii, która w pigułce pokazała trudną drogę naszego kraju do niepodległego bytu.

Młodzi aktorzy w składzie: Julia Bolek, Martyna Krzyżanowska i Karolina Małaniuk wcielili się w rolę członków wielopokoleniowej rodziny, która postanowiła zwiedzić galerię sztuki. Obrazy, które zainteresowały kobiety przedstawiały dzieje polskie, począwszy od zwycięstw husarii, poprzez historie rozbiorów Polski, I wojnę światową, przez odzyskanie niepodległości, II wojnę światową, aż po Solidarność. W międzyczasie  uczniowie: Aleksandra Szmit, Aleksandra Stępień, Agnieszka Poniszewska, Weronika Kwapisz, Dagmara Waigner, Szymon Sendyka, Paula Gąsiorek oraz Mateusz Mendak  recytowali patriotyczne wiersze i odezwy. Oczywiście nie mogło zabraknąć polskich pieśni narodowych , które przygotowały: Aleksandra Sienkiewicz, Klaudia Stelmaszek oraz Marta Siembida.  Obrazy, ukazujące dzieje Polski, zostały przygotowane przez: Martynę Cofór, Agnieszkę Poniszewską, Alicję Łapka, Martynę Krzyżanowską i Agnieszką Klimczak.

Spektakl upamiętniający 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, spotkał się z dużym zainteresowaniem przybyłych uczniów i nauczycieli. Aktorzy i wokaliści otrzymali gromkie brawa.
 
Karolina Małaniuk

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94