Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Politycznie, samorządowo - głos młodzieży

W ostatni piątek (tj.7 października) grupa uczniów z klas liceum i technikum z Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym miała okazje wziąć udział w warsztatach na temat samorządności młodzieży i wyborach do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego zorganizowanych przez Stowarzyszenia Semper Avanti i Powiat Wołowski. Celem spotkania było zebranie i przeanalizowanie potrzeb młodych ludzi z powiatu wołowskiego, zachęcenie ich do działania w środowisku lokalnym. Podsumowaniem spotkania był wybór  radnego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Dwóch uczniów naszej szkoły: Kamil Baran i Damian Ochmański (2LO) startowało do wyborów.  Podczas interesujących prezentacji i polemik, charyzmatycznie przekonywali kolegów ze szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych do swoich pomysłów. Tak niewiele zabrakło im do zwycięstwa. Damian zajął II miejsce w głosowaniu, a jego projekty zmian zyskały przychylność wielu rówieśników. Nasi uczniowie czekają na przyszły rok, kiedy to znów zaproponują własne koncepcje angażowania młodych ludzi w politykę i kolejny raz będą konkurować z rówieśnikami z naszego powiatu.

więcej zdjęć w galerii 

Alicja Grochowska

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94