Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Klasa II TECHNIKUM NA DOLNOŚLĄSKIM FESTIWALU NAUKI

Klasa IITI w dniu 19 września 2016 wybrała się na wycieczkę do Wrocławia na wykład o bardzo ciekawej tematyce. Wykład ten był realizowany w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki i odbył się w budynku D-21 Politechniki Wrocławskiej. Czego on dotyczył? Chodziło o tzw okulografię, czyli dziedzinę nauki zajmującą się analizą ruchu gałek ocznych w celu zbadania np. predyspozycji danej osoby, tego jak postrzega ona świat, rzeczywistość, na co zwraca uwagę w pierwszej kolejności. Jest to wykorzystywane np. w badaniu sposobu oglądania stron internetowych WWW przez użytkowników, ma znaczanie w bezpieczeństwie drogowym, medycynie i ergonomii. Nasi uczniowie chętnie brali udział w pokazach i zadawali wiele pytań. Myślę, że wykład udał się i w jakiś ciekway sposób przedstawił nowe rozwiązania techniczne pomagające w wielu dzidzinach życia. Klasę na wycieczkę zabrał pan Karol Kubiak.

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94