Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Zetka wita w swych progach wszystkich gimnazjalistów!

W ostatni piątek, 22 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym odbyły się Drzwi Otwarte. Dzień szczególnie ważny dla tych, którzy muszą odpowiedzieć sobie na pytanie: „Egzamin gimnazjalny już za mną, i co dalej?” Pytanie niełatwe, gdyż waży o przyszłości, drodze rozwoju i kariery.  Tego dnia gimnazjaliści z regionu mieli okazje odwiedzić mury Zetki, zapoznać się z ofertą edukacyjną, porozmawiać z kadrą pedagogiczną, uczniami i dyrekcją.  
Prezentacja oferty dydaktycznej szkoły rozpoczęła się w samo południe, tradycyjnie na holu głównym. Pani Dyrektor Małgorzata Staniszewska powitała wszystkich serdecznie i  przedstawiła program spotkania.

W Zetce, w czasie Dnia Otwartego, gościło wielu gimnazjalistów, zarówno ze szkół z Brzegu Dolnego, Wołowa, jak i Lubiąża. Młodzież gimnazjalna miała szansę zwiedzenia szkoły, pod fachowym okiem „szkolnych przewodników”, zapoznania się z interesującymi ich profilami: matematyczno-przyrodniczym, humanistycznym, dwujęzycznym; ofertą klas technikum: informatycznego, teleinformatycznego lub możliwością podjęcia edukacji w klasie wielozawodowej.  Specjalnie dla nich przygotowano prezentacje multimedialne, filmiki ze szkolnymi dokonaniami, galerie zdjęć, lekcje pokazowe fizyki, chemii, konkursy matematyczne, językowe. Pokazano, co dzieje się na lekcjach, ale i po ich zakończeniu: zajęciach dodatkowych, działaniach wolontariackich, możliwości wyjazdu na laboratoria, uczelnie wyższe, projekty zagraniczne programu Erasmus+, praktyki zawodowe do krajów Unii Europejskiej. Wspomniano o współpracy z pracodawcami oraz instytucjami rządowymi, jak i pozarządowymi, które rozszerzają ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Zawodowych. Gimnazjaliści mieli sposobność, nie tylko dowiedzieć się o przeprowadzanych w Zetce inicjatywach, szkolnych akcjach i przedsięwzięciach,  lecz także zadać obecnym uczniom wszystkie nurtujące pytania, dotyczące codziennego życia licealisty, ucznia technikum, czy ucznia klasy zawodowej.
Serdeczne podziękowania należą się uczniom i nauczycielom szkoły, za zaangażowanie w organizacje Drzwi Otwartych. Natomiast z gimnazjalistami żegnamy się słowami: „Do zobaczenia we wrześniu!”
 
Alicja Grochowska

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94