Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „M@tando”

Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o., we współpracy z Miastem Gliwice oraz Gliwickim Ośrodkiem Metodycznym, zorganizowała IV edycję Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „M@tando”  – czyli matematycznego drużynowego testu online dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Eliminacje do Konkursu przeprowadzone zostały online poprzez platformę e-learningową, które w naszej szkole zorganizowała P. Joanna Romaniuk. Do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba ponad 70 szkół z całej Polski, po kilka drużyn z każdej szkoły. Eliminacje, wyłoniły łącznie 40 finałowych drużyn (20 z liceów i 20 z techników), w tym  naszą drużynę z „Zetki” w składzie Dominika Harwas (1TI), Fabian Cukrowski i Maciej Duzel (2TI), reprezentującą technikum.

Finał IV edycji Konkursu odbył się 14 kwietnia 2016 r. w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice” gdzie uczniowie z „Zetki” gościli pod opieką P. Artura Nohr. Podczas Finału Konkursu zorganizowano spotkania z przedstawicielami świata nauki, prezentacje oraz wykłady i warsztaty popularyzujące matematykę. Nasz zespół zaprezentował się bardzo dobrze (biorąc pod uwagę szkolny staż) i zajął XV miejsce.
Więcej informacji pod adresem: http://www.ssm.silesia.pl/mtando-2016-rozpoczete/

  

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94