Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Zajęcia edukacyjne w Humanitarium .

Uczniowie pierwszej klasy LO z Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym, 2 marca gościli we wrocławskim Humanitarium, biorąc udział w przygotowanej wystawie i warsztatach.
Oglądana wystawa pt. „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”, przybliżyła młodzieży zjawiska optyczne, m.in. rozszczepienie światła, powstanie efektu trójwymiarowości, deformacja obrazu i w przystępny sposób przekazała tajemnice fizyki. Natomiast warsztaty polegały na samodzielnym przeprowadzeniu, przy pomocy skalpela chirurgicznego, sekcji oka. W ten sposób uczniowie na własne oczy zobaczyli jak zbudowana jest gałka oczna.
 

Izabela Chimowicz, nauczyciel biologii

 

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94