Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Polonezem ku dorosłości

Bal studniówkowy, to niezapomniane wydarzenie z życia każdego ucznia szkoły średniej, które odbywa się w przybliżeniu na sto dni przed rozpoczynającymi się w maju maturami. Studniówka uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym, miała miejsce w Starej Stołówce w magiczny wieczór i czarowną noc z 30 na 31 stycznia 2016r. Bawili się na nim przednio, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych, ich nauczyciele i rodzice.

Po przybyciu wszystkich zaszczytnych gości, głos zabrała Pani dyrektor Małgorzata Staniszewska , życząc swoim uczniom wyboru najlepszych życiowych dróg w przyszłości. Do ciepłych życzeń dołączyli się włodarze naszego miasta i powiatu. Następnie wychowawcy klas maturalnych: III Liceum- p. Alicja Grochowska i IV Technikum- p. Waldemar Adam Łyczko, podarowali kilka cennych rad swoim podopiecznym. Nie zabrakło wyrazów wdzięczności dla grona pedagogicznego, ze strony uczniów. Złożono także wzruszające podziękowania rodzicom.

Następnie około pięćdziesięciu uczniów zatańczyło reprezentacyjny, polski taniec narodowy – polonez. Tym samym, maturzyści tanecznym krokiem wkroczyli w dorosłość. Dystyngowane panie w balowych sukniach, tańcząc w parze z eleganckimi, szykownymi mężczyznami w garniturach, tworzyli niesamowity, podniosły nastrój, budząc jednocześnie szerokie zainteresowanie wśród widzów.

Bal był bardzo udany, trwał do samego rana. Młodzież i goście bawili się wyśmienicie. Był czas na skecze, występy artystyczne, wspólne tańce i zdjęcia. Niezapomniana noc. Teraz uczniów czeka bardzo intensywna praca, bowiem za sto dni… matura. A więc powodzenia!

Natalia Kuziemka, 3 LO

Zdjęcia: Adam Łyczko
 

więcej zdjęć w galerii

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94