+48 (71) 3195894,     e-mail:zsz.biuro@brzegdolny.pl

Makbet oczami "Zetkowiczów"

Uczniowie naszej szkoły obejrzeli w Teatrze Muzycznym Capitol spektakl „Makbet”. Poniżej prezentujemy ich recenzje:
„ Kontrowersyjna i jednocześnie fascynująca sztuka, świetna gra aktorska, muzyka i zminimalizowana scenografia. Wzbudza dużo emocji i wprowadza w mroczną atmosferę. Sztuka spodobałaby się nawet wymagającym widzom.” Alexandra (klasa 3bLO)
„Spektakl „Makbet” wystawiany we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol to dzieło na miarę XXI. Oprawa artystyczna , gra aktorska oraz przenikający śpiew anioła śmierci , który zniewolił całą salę sprawia, że widz czuje się jakby cofnął się w czasie do średniowiecznej , ogarniętej chaosem Szkocji. Wszechobecna ciemność dodatkowo potęguje wrażenia i uczucie niepokoju” Michael (klasa 1 LO)
„ To opowieść o zbrodni i karze, widowisko niesamowite. Najbardziej jednak podobała mi się postać Hekate – bogini wojny. Jej śpiew i głos, który dodawał dramaturgii całemu spektaklowi był nieziemski.” Katherine (klasa 2 LO)
„ Przedstawienie „Makbet” to interesujące i oryginalne ukazanie ciemności, czyli ZŁA , które „żyje” w człowieku i nie można przed nim uciec. Ogromną rolę w budowaniu napięcia odegrały muzyka oraz scenografia, które wprowadziły nas widzów w mroczny klimat. Spektakl ten zdecydowanie wart jest obejrzenia.” Trish (klasa 2 LO)
„ (...) sztuka jest zbiorem negatywnych emocji - żądzy władzy, chciwości, nienawiści , pychy, a w końcu rozpaczy i samotności.” Vicky (klasa 2 LO)
„ Makbet jest syntezą dobrej sztuki z niespełnionymi oczekiwaniami. Z jednej strony gra świateł i przejmująca muzyka, z drugiej zaś, powtarzalność schematów i motywów. Mi się podobało!” Tebkam (klasa 3 LO)

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94;   (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34