+48 (71) 3195894,     e-mail:zsz.biuro@brzegdolny.pl

Zetkowicze na Debacie Oksfordzkiej

festiwalW poniedziałkowe przedpołudnie, 23 września, uczniowie z klasy 2B humanistycznej i dwujęzycznej wzięli udział  w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Debacie Oksfordzkiej "Żadne ludzkie badania nie mogą być nazywane prawdziwa nauką, jeśli nie mogą być zademonstrowane matematycznie"(Leonardo da Vinci) - czy matematyka jest królową nauk? Nasi uczniowie przyglądali się bitwie na argumenty między dwoma szkołami średnimi. Jedna ze szkół broniła tezy „We współczesnym świecie matematyka jest najważniejszą z nauk”, natomiast antyteza brzmiała „We współczesnym świecie istnieją dziedziny naukowe ważniejsze od matematyki.”  Zmagania dyskutantów moderował dr hab. Bogusław Bednarek z Uniwersytetu Wrocławskiego, który rozpoczął całą debatę od zdefiniowania pojęcia nauka. Oceny wystąpień i wyboru zwycięskiego zespołu dokonała Rada Mędrców, w skład której weszli przedstawiciele wrocławskiej nauki, kultury i biznesu.

Niewątpliwie Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową, która motywuje do nauki, zdobywania wiedzy i umiejętności.

 

festiwal

festiwal2

festiwal3

 

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94;   (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34