+48 (71) 3195894,     e-mail:zsz.biuro@brzegdolny.pl

Zetkowicze w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

Powtórka z lektury nie musi mieścić się jedynie w ramach zwykłej lekcji polskiego. Dowiedli tego uczniowie klasy 2a dwujęzycznej, którzy w środę, 20 marca, udali się do Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, by wziąć udział w tzw. “Powtórce dla maturzysty”. Młodzież mogła utrwalić sobie informacje związane z kontekstami epopei, głównie historycznymi, światem przedstawionym, bohaterami oraz całą otoczką, jaka towarzyszyła Polakom w walce o niepodległość. Cała wystawa wyposażona była w interaktywne sprzęty pomagające przenieść się w świat polskiego romantyzmu, posłuchać utworów, zobaczyć nastrojowe dzieła sztuki, czy podążyć śladami samego Adama Mickiewicza i jego wieloletnich podróży. Miła atmosfera i współpraca z przewodnikiem ułatwiła uczniom wykazanie się również swoją wiedzą, nabytą wcześniej na lekcjach i wspólne wykonanie kart pracy, które zdecydowanie ułatwią przygotowania do matury. Pod koniec, uczniowie oraz pedagodzy mogli skorzystać ze zbiorów bibliotecznych związanych tematycznie z muzeum.

                                                                                               Sara Mikrut, kl. 2ALO

Powtórka z lektury nie musi mieścić się jedynie w ramach zwykłej lekcji polskiego. Dowiedli tego uczniowie klasy 2a dwujęzycznej, którzy w środę, 20 marca, udali się do Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, by wziąć udział w tzw. “Powtórce dla maturzysty”. Młodzież mogła utrwalić sobie informacje związane z kontekstami epopei, głównie historycznymi, światem przedstawionym, bohaterami oraz całą otoczką, jaka towarzyszyła Polakom w walce o niepodległość. Cała wystawa wyposażona była w interaktywne sprzęty pomagające przenieść się w świat polskiego romantyzmu, posłuchać utworów, zobaczyć nastrojowe dzieła sztuki, czy podążyć śladami samego Adama Mickiewicza i jego wieloletnich podróży. Miła atmosfera i współpraca z przewodnikiem ułatwiła uczniom wykazanie się również swoją wiedzą, nabytą wcześniej na lekcjach i wspólne wykonanie kart pracy, które zdecydowanie ułatwią przygotowania do matury. Pod koniec, uczniowie oraz pedagodzy mogli skorzystać ze zbiorów bibliotecznych związanych tematycznie z muzeum.

                                                                                               Sara Mikrut, kl. 2ALO

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94;   (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34