Koszykarki dolnobrzeskiej Zetki najlepsze w Powiecie

Po sukcesach halowych piłkarzy nożnych i siatkarzy przyszedł czas na rywalizację powiatową w piłce koszykowej.
W środę 27.02 b.r w dolnobrzeskiej hali Rokita odbył się finał powiatowy Licealiady w piłce koszykowej dziewcząt . Do Brzegu Dolnego miały przyjechać reprezentacje szkolne wołowskich szkół;:LO Wołów, Technikum im. Kościuszki, Zespół Szkół Społecznych i ZSZ Wołów. Jednak tylko jedna ze szkół wołowskich - ZSZ Wołów podjęła rękawicę rywalizacji z naszymi koszykarkami.

Mecz rozpoczął od prowadzenia Wołowianek i długo wynik ten utrzymywał się na tablicy wyników. Pomimo wielokrotnych prób trafienia do kosza, nasz zespół charakteryzował się fatalną skutecznością. Również rywalki nie grzeszyły skutecznością. Do przerwy wynik na tablicy wynosił 4:2 dla Wołowianek.
Po przerwie nasze dziewczęta ruszyły do ataku i pomimo nadal fatalnej skuteczności udało im się trafić trzykrotnie a rywalkom ani razu.
Końcowy wynik 8:4 dla Dolnobrzeżanek daje nam zwycięstwo w meczu i awans do finału międzypowiatowego, który odbędzie w 6.03.2019 w Środzie Śląskiej.
Dolnobrzeską Zetkę godnie reprezentowały: D.Harwas, G.Kaczmarek, W.Komorowska, W.Kresa, J. Maniecka, N.Płaskoń, N.Polujańska, D.Porowska, N.Słupska, S.Szumlakowska