+48 (71) 3195894,     e-mail:zsz.biuro@brzegdolny.pl

Arci - życie jest cenne - koncert profilaktyczny

We wtorkowe przedpołudnie 12 lutego uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym wraz z nauczycielami uczestniczyli w koncercie artysty występującego pod pseudonimem ARCI. Artaszes Barojan pochodzi z Armenii, ale od kilkunastu lat mieszka z rodziną w Polsce, bardzo dobrze posługuje się językiem polskim i jak sam mówi dobrze czuje się w naszej kulturze . Muzyka, którą mieliśmy okazję wysłuchać jest połączeniem hip-hopu z reggae.

Po zagraniu kilku utworów ARCI opowiedział publiczności historię swojego życia. Mówił o uzależnieniu i jak do tego doszło. Kiedy miał 17-18 lat wraz z koncertami i nagrywaniem pierwszej płyty zaczęło się rozrywkowe życie. Jako nastolatek nie stronił od różnego rodzaju używek: alkohol, narkotyki. Po dwóch latach zabawy zapragnął innego, lepszego życia wolnego od uzależnień. Szybka okazało się, że otacza się fałszywymi ludźmi, uważanymi przez długi czas za przyjaciół. Jedno z wydarzeń, którego ARCI był świadkiem, całkowicie zmieniło bieg jego życia: „Kiedy pewnego razu obudziłem się i nie wiedziałem, gdzie jestem i co się ze mną dzieje… Niedługo po tym byłem też świadkiem „upadku” mojego kolegi, który przedawkował jedną z substancji psychoaktywnych. Widok osoby, która wymyka się śmierci sprawił, że postanowiłem z tym skończyć.” Dzisiaj całkowicie pochłania go tworzenie muzyki, a największym szczęściem jest rodzina.

Spotkanie z ARCIM na pewno na długo pozostanie w pamięciach uczestników koncertu. Organizatorem wydarzenia była pedagog Anna Perekietka.

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94;   (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34