+48 (71) 3195894,     e-mail:zsz.biuro@brzegdolny.pl

Piłkarze halowi dolnobrzeskiej Zetki najlepsi na Dolnym Śląsku !!!!

Historyczny sukces sportowy zanotowali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym podczas rozgrywanego w dniu 7.03.2018 w Brzegu Dolnym finału dolnośląskiego Licealiady w halowej piłce nożnej.

Dolnobrzescy uczniowie, po przebrnięciu jak przysłowiowa burza, przez eliminacje powiatowe (Brzeg Dolny), międzypowiatowe (Trzebnica) i finał strefy wrocławskiej (Oleśnica), spotkali się w dniu dzisiejszym w finale dolnośląskim Licealiady, gdzie z rówieśnikami z Kamiennej Góry, Świdnicy i Jawora przyszło im zmierzyć się w walce o tytuł najlepszej szkoły ponadgimnazjalnej na Dolnym Śląsku w halowej piłce nożnej.

Zawody rozgrywane były system "każdy z każdym".. W pierwszym meczu nasz zespół łatwo rozprawił z ZSZiO Kamienna Góra, wygrywając go w stosunku 4:0. Kolejny mecz zakończył się również naszym zwycięstwem 3:1 a goryczy porażki musiała posmakować ekipa z  Zespołu Szkół Ekonomicznych ze Świdnicy. W ostatnim meczu turnieju, nasi chłopcy, znając wyniki pozostałych meczów i wiedząc, że już nic im nie odbierze zwycięstwa w całym turnieju, lekko rozprężeni przegrali  - 2:3  z reprezentacją PCKZiU Jawor, pomimo prowadzenia do przerwy 2:0.
Jednak pomimo tej porażki w ostatnim meczu, należą się wielkie słowa uznania dla naszych sportowców, którzy wykazali się olbrzymią wolą walki, charakterem i determinacją, czego odzwierciedleniem są liczne stłuczenia, otarcia i siniaki na nogach.
Wielkie słowa uznania należą się także dla Damiana Wróbla, naszego bramkarza, który niejednokrotnie będąc w beznadziejnych sytuacjach "sam na sam" z rywalami, wychodził obronną ręką z tej konfrontacji.  Został on wybrany najlepszym zawodnikiem naszego zespołu.
Duży wkład w zwycięstwo mieli także Krystian Rabiega i Krzysztof Lipa - strzelcy największej liczby bramek dla naszego zespołu podczas turnieju finałowego. Nie byłoby tego zwycięstwa, gdyby nie doskonała gra w obronie Matusza Kowalskiego i Michała Rackiego a znakomite dryblingi Marcina Cygana siały popłoch w obronie rywali. Również doskonała mrówcza robota naszych "zmienników" - Grzegorza Sochy, Rafała Kroczaka i Szymona Golesa przyczyniła się do zwycięstwa w dzisiejszym turnieju.
Skład naszego zespołu w ciągu wszystkich etapów eliminacji przedstawiał sie następująco: Damian Wróbel, Krystian Rabiega, Krzysztof Lipa, Marcin Cygan, Szymon Goles, Mateusz Kowalski, Michał Racki, Krystian Kubacki, Grzegorz Socha, Konrad Zimny, Bartosz Kociołek, Rafał Kroczak. Opiekunami zespołu byli: Waldemar Adam Łyczko i Marek Chrabąszcz
Po dolnośląskim sukcesie tenisistek stołowych dolnobrzeskiego ZSZ (marzec 2015),  jest to drugi tak wielki sukces naszych uczniów na dolnośląskiej arenie sportu szkolnego i oby nie ostatni...

chr@bek

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94;   (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34