+48 (71) 3195894,     e-mail:zsz.biuro@brzegdolny.pl

  • Home

Nauczyciel bliżej Europy

Zawód nauczyciela wymaga ciągłego doskonalenia, poszukiwania nowych metod i form pracy z uczniami oraz wprowadzania innowacji w nauczaniu. Najbardziej fascynującą drogą, która może doprowadzić do osiągnięcia tych celów jest korzystanie z programów edukacyjnych Unii Europejskiej. Oferują one wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń w całej Europie. Program ma się przyczyniać do rozwijania umiejętności jego uczestników oraz zwiększania ich szans na zatrudnienie, a także modernizacji systemów edukacji, szkoleń i wspierania młodzieży.
Podróże są najlepszym bodźcem twórczości, w myśl tej zasady nauczycielki Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym: Lidia Lewandowska i Alicja Grochowska, wyruszyły 16 sierpnia, w ramach programu Erasmus +, na Maltę, na tygodniowy kurs językowy i komputerowy. 
Celem projektu Nauczyciel Bliżej Europy,  który został zatwierdzony do realizacji już w czerwcu, a umożliwia wyjazdy zagraniczne dla naszych  nauczycieli, zarówno w tym roku, jak i w przyszłym, jest m.in. podniesienie kompetencji językowych, nabycie nowych umiejętności z zakresu korzystania z nowoczesnych technologii IT, zdobycie nowych doświadczeń  interpersonalnych, nawiązania kontaktów, które w przyszłości pozwolą na rozwijanie współpracy międzynarodowej.
Wyjazd na Maltę dla nauczycielek z naszej szkoły był właśnie okazją, aby pogłębić znajomość języka angielskiego, wymienić się doświadczeniami z nauczycielami z całej Europy, poznawać zwyczaje, kulturę i historię, tego małego, ale jakże pięknego państwa. 
Okoliczności przyrody zachęcały do kontemplacji, zwiedzania i chłonięcia kultury śródziemnomorskiej. Najistotniejsze jednak były zajęcie w szkole językowej ETI w St. Julian’s, podczas których  nauczyciele z całej Europy stali się na pewien czas uczniami. Pani Lidia Lewandowska poszerzała wiedzę, jak wykorzystać nowoczesne technologie w nauczaniu języka angielskiego, a pani Alicja Grochowska podnosiła kompetencje językowe z języka angielskiego. Gościnność Maltańczyków oraz sympatia innych studentów (Włochów, Hiszpanów, Węgrów, Niemców, Belgów, Bułgarów, Austriaków, a także Polaków) sprawiła, że nauka stała się samą przyjemnością, a wspomnienia pozostaną w pamięci na długo.
Lidia Lewandowska
nauczyciel języka angielskiego w ZSZ Brzeg Dolny
koordynator mobilności w ramach projektu NAUCZYCIEL BLIŻEJ EUROPY

Drukuj

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94;   (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 34