+48 (71) 3195894,     e-mail:zsz.biuro@brzegdolny.pl

O trudnej miłości w polskim wydaniu

Uczniowie klas liceum i technikum dolnobrzeskiego ZSZ  wraz z wychowawcami wybrali się w poniedziałek 24 września do Kina Odra na projekcje filmu „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Historia przedstawia losy dwojga ludzi, którzy darzą się skompilowaną, niełatwą miłością. W dramacie ukazana zostaje także trudna historia Polski lat 50. Produkcja zaangażowała znanych i cenionych polskich artystów:  Tomasz Kota, Joannę Kulig, Agatę Kuleszę, Borysa Szyca oraz tancerzy Państwowego  Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Film spotkał się z dużym zainteresowanie uczniów, którzy żywo komentowali i prezentowali swoje wrażenia tuż po zakończeniu. Nie umknęło uwadze „Zetkowiczów”, że w filmie wystąpił absolwent szkoły Dominik Skorek, tańczący w towarzystwie zespołu Mazowsze.

„Zimna wojna” jest polskim kandydatem do Oskara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Choć jest to historia snuta czernią i bielą, nie brak w niej kolorytu epoki PRL-u.

 
Alicja Grochowska

Kontakt z nami

Sekretariat

adres e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
tel.  (71) 319-58-94;   (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Małgorzata Staniszewska

Chętnie odpowiemy na pytania

contact

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Wicedyrektor Szkoły
mgr Halina Wojciechowska 

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 35Kierownik Szkolenia Praktycznego
mgr Agnieszka Świerkowska-Gembara

telefon:  (71) 319 58 94, wewn. 34