Zespół Szkół Zawodowych

w Brzegu Dolnym

Wojciech Drewniak - "Historia bez cenzury"

              Wojciech Drewniak autor książki "Historia bez cenzury" jest również twórcą kanału na YouTube pod tym samym tytułem.
Książka jest niezwykłym zbiorem ciekawostek historycznych, dalekich od nudnych treści jakich każą nam się uczyć w szkole.
             Autor zawarł w niej w sposób humorystyczny, ale zarazem rzetelny, informacje o życiu poczynając od wielkiego (dosłownie i w przenośni) Bolesława Chrobrego do Józefa Piłsudskiego. Znajdziemy tu ciekawostki z walk o władzę, bogactwo, kobiety, o ich życiu intymnym, oficjalnym i tym nieoficjalnym. Można się zdziwić, jak wielcy królowie zabawiali się "na boku" i jaki wpływ na ich decyzje miały żony i kochanki.
            Dzięki stylowi i humorowi autora książkę mogę polecić każdemu, nie tylko tym, którzy interesują się historią.

Poniżej podaję link do kanału autora :

https://www.youtube.com/user/HistoriaBezCenzuryMB/videos 

 Dawid Gębik kl. 3T

 

Graham Masterton - "Nocna Plaga"

 Graham Masterton - "Nocna Plaga".
  Nie dawno przeczytałam interesującą powieść brytyjskiego pisarza Grahama Mastertona pt. "Nocna Plaga". Jeżeli horrory i thrillery to serdecznie Wam ją polecam. 
 Jest to powieść o Pięciu Wojownikach Nocy, którzy podobnie jak ich przodkowie muszą zmierzyć się z wcielonym złem - Isabel Gowdie, przebudzoną służebnicą szatana. Wiedźma korzystając z usług Nosicieli rozprzestrzenia złowieszczą chorobę - Nocną Plagę, która zagraża życiu ludzkości. Wojownicy Nocy mają bardzo mało czasu, aby uratować świat przed Isabel Gowdie, tym bardziej, że już dwoje z nich zachorowało na Nocną Plagę.  Głównym bohaterem jest Stanley Eisner, który zostaje brutalnie zgwałcony przez tajemniczą postać w kapturze - sługę Isabel Gowdie i tym samym zarażony śmiertelną chorobą duszy. Moim zdaniem "Nocna Plaga", która jest 3 częścią cyklu pt. "Wojownicy Nocy" jest najlepiej napisaną i przemyślaną z całej serii, dlatego też polecam ją tym, którzy lubią czytać podobne historie. 
 

Agnieszka Poniszewska
kl. 1b LO

Kontakt z nami

Zespół Szkół Zawodowych
56-120 Brzeg Dolny
ul. 1-go Maja 1A
e-mail: zsz.biuro@brzegdolny.pl
www: www.zsz.brzegdolny.pl

telefon:  (71) 319-50-90, wewn. 32
faks: (71) 319-58-94